Nota primită de Ianis Hagi după meciul care a dus-o pe Rangers în grupele Europa League

Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai buni jucători de la Rangers în victoria cu Galatasaray, scor 2-1, în play-off-ul Europa League.

Pentru evoluția avută în partia de joi seara, Ianis Hagi a fost notat cu 8 de site-ul rangernews.uk.

Este cea mai mare notă acordată, pe care au mai primit-o și Ryan Kent, Scott Arfield, Connor Goldson și James Tavernier.

"Titularizat contra favoriților săi din copilărie, Ianis a arătat mult angajament și i-a oferit o pasă fantastică de gol lui Arfield. Aceste momente reprezintă și motivul pentru care Hagi a fost adus pe Ibrox. Briliant și în repriza secundă înainte de a fi înlocuit de Ryan Jack", notează sursa citată despre evoluția lui Ianis.

Ianis Hagi a jucat timp de 78 de minute în meciul dintre Rangers și Galatasaray.

Golurile întâlnirii de la Glasgow au fost marcate de Arfield (min.52) și Tavernier (min.59) pentru gazde, respectiv Marcao (min.87) pentru oaspeți.