Nota primită de Dennis Man în Italia după golul marcat pentru Parma

Mijlocașul român Dennis Man a marcat sâmbătă pentru Parma în meciul cu Pordenone din Serie B, scor 4-1 în runda curentă, primul gol pentru fostul jucător de la FCSB încă din luna septembrie încoace.

Man, folosit din minutul 30 în postura de extremă stângă, a făcut un joc foarte bun și a fost extrem de folositor pentru propria sa echipă.

Dennis Man a marcat pentru Parma

Portalul Parma Live l-a notat cu 7 pe arădean, care a marcat în minutul 67 primul său gol în Italia după câteva luni bune de inactivitate.

”Iachini a început cu el în spatele vârfurilor, dar, după jumătate de oră, și-a dat seama că nu a fost decizia corectă. A revenit în bandă, în flancul stâng, și cu siguranță a făcut un meci bun în partea secundă.

Alături de gol, a mai avut câteva incursiuni periculoase și a arătat că este implicat din nou în proiect după o perioadă de marcato din ianuarie în care s-a vorbit mult”, scriau italienii de la Parma Live.

Ultimul gol fusese marcat de Man tot contra lui Pordenone, în meciul din tur, scor 4-0.

Parma e abia pe locul 11 în liga secundă italiană, cu 28 de puncte, având trei meciuri la rând fără înfrângere.