Nota primită de Dennis Man din partea fanilor Parmei după meciul cu Inter

Fanii echipei Parma s-au arătat mulțumiți de evoluția lui Dennis Man din meciul cu Inter Milano.

Într-un sondaj realizat pe site-ul Forza Parma, fanii grupării i-au acordat lui Dennis Man nota 6.1 pentru evoluția de joi seara.

El a fost depășit doar de Hernani (6.7), Valenti (6.4) și Pezzella (6.3).

Amintim că Dennis Man a jucat o repriză în partida dintre Parma și Inter Milano.

Fotbalistul român a fost titular, dar a fost schimbat la pauză din cauza unei accidentări.

În startul meciului, Man s-a izbit de Bastoni și a avut mari amețeli. El a primit îngrijiri medicale de trei ori în prima parte.

În cele din urmă, Man a fost înlocuit la pauză cu Valentin Mihăilă, când scorul era 0-0. Fostul oltean a avut o evoluție ștearsă.

Dennis Man a fost destul de activ în prima repriză, a pasat foarte bine și a avut o ocazie de a marca cu o lovitură de cap.