Nicușor Stanciu marchează un gol fabulos pentru Slavia Praga (Video)

Mijlocașul și internaționalul român Nicușor Stanciu a marcat un gol deosebit în tricoul formației cehe Slavia Praga, acolo unde este legitimat.

Slavia, campioana Cehiei, a evoluat într-un meci amical cu ungurii de la MOL Vidi, amical câștigat de cehi cu scorul de 3-1. La scorul de 0-1, Stanciu a marcat un gol fabulos în minutul 48, după un șut din voleu de la circa 18-20 de metri, cu exteriorul, direct la vinclu, pasa venind direct dintr-o lovitură de colț.

Stanciu își continuă așadar forma foarte bună de la sfârșitul campionatului din Cehia, el bifând în total în tricoul Slaviei 10 goluri marcate și nouă pase de gol.

Execuția lui Nicușor de mai sus seamănă întrucâtva cu reușita fabuloasă a lui Zidane din finala Champions League din 2002 de la Glasgow, când Real Madrid s-a impus cu Bayer Leverkusen, scor 2-1.

Zidane's famous goal against Bayer Leverkusen in the UCL Final 2002

Pentru Slavia au mai marcat în amicalul de mai sus Musa și Masopust în minutele 58 și 63, în timp ce pentru maghiari a punctat în prima parte Zivzivadze în minutul 9 din penalti.

Juventus Torino și-a demis antrenorul: Iată cine i-a luat locul

Dan Petrescu dezvăluie cine e antrenorul din Liga 1 care l-a enervat: "Chiar m-a deranjat"