Nebunie în Premier League. Tottenham a condus cu 3-0, dar a fost egalată în ultimele zece minute (Video)

Tottenham Hotspur a fost ţinută în şah acasă de altă echipă londoneză, West Ham United, scor 3-3, după ce gazdele conduceau cu 3-0 în minutul 82, meciul disputându-se duminică în etapa a 5-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Tottenham s-a desprins la trei goluri încă din minutul 16. Son Heung-Min a marcat în primul minut de joc, apoi Harry Kane a reuşit dubla în minutele 8 şi 16. Oaspeţii au revenit aproape neverosimil, punctând prin Fabian Balbuena (82), Davinson Sanchez (85, autogol) şi Manuel Lanzini (90+4).

Meciul a marcat revenirea fotbalistului galez Gareth Bale la Tottenham. Fostul jucător al lui Real Madrid a fost introdus de antrenorul Jose Mourinho în minutul 72.

În clasament, Spurs se află pe locul 6, cu 8 puncte după cinci jocuri. "Ciocănarii" au un punct mai puţin, tot după cinci jocuri, şi ocupă locul 8.

Rezultate:
duminică
Tottenham Hotspur - West Ham United 3-3
Au marcat: Son (1), Kane (8, 16), respectiv Balbuena (82), Sanchez (85 - autogol), Lanzini (90+4)

Sheffield United - Fulham 1-1
Au marcat: Sharp (85 - pen), respectiv Lookman (77)
Penalty ratat: Mitrovic (Fulham, 57)

Crystal Palace - Brighton 1-1
Au marcat: Zaha (19 - pen), respectiv Mac Allister (90)
Cartonaş roşu: Dunk (Brighton, 90+3)

Meciul Leicester City - Aston Villa se dispută duminică, iar luni sunt programată întâlnirile West Bromwich Albion - Burnley şi Leeds United - Wolverhampton Wanderers.

Everton este lider, cu 13 puncte din 5 jocuri, urmată de Liverpool, 10 p (5 j), Aston Villa, 9 p (3 j), Leicester City, 9 p (4 j), Arsenal, 9 p (5 j), Tottenham, 8 p (5 j), Chelsea, 8 p (5 j), West Ham, 7 p (5 j) etc.

Marius Șumudică smulge o remiză in extremis în Turcia (Video)