Naționala de tineret învinge Finlanda

Echipa națională de tineret a României a învins Finlanda într-un meci amical disputat pe stadionul Arcul de Triumf, scor 2-1.

„Tricolorii” au dominat teritorial partida, iar Markovic a șutat în bara tranversala după o fază superbă.

Totuși, finlandezii au deschis scorul în minutul 41 prin Suhonen cu un șut puternic pe jos.

Egalarea a venit în minutul 88, după ce Birligea a punctat din pasa lui David Miculescu. Tot Miculescu a adus victoria în prelungiri cu un lob.

România U21: 12. M. Popa – 5. Telcean, 6. Screciu (Cpt), 22. Farcaș, 20. A. Dumitrescu – 10. Cîmpanu, 13. A. Mărginean, 14. Dican, 7. Petrila – 9. Markovic, 19. I. Stoica.

Finlanda U21: Sinisalo - Hamalainen, Tihi, Rale, Koski - Taurianien, Suhonen, Skytta, Markhiev - Antman, Ablade