Moment special la Dinamo în amicalul cu echipa lui Mircea Lucescu. A debutat Cătălin Hîldan junior

A avut loc un moment special în cadrul meciului amical disputat și pierdut de Dinamo în deplasarea de la Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu, scor 0-3.

Dinamo a pierdut acest amical disputat la Kiev, în capitala Ucrainei, iar golurile au fost marcate de Clayton în minutul 22, Lednev în minutul 41 și Khondak în prelungiri.

A fost un meci controlat de la un capăt la altul de kieveni, dar un moment important s-a petrecut în minutul 76.

Dinamo, învinsă cu ușurință de Mircea Lucescu

Atunci când fundașul Cătălin Hîldan Jr. (17 ani), nepotul legendarului jucător care dă și numele marii peluze din Ștefan cel Mare, a debutat în tricoul alb-roșu.

Antrenorul Gigi Mulțescu l-a introdus pe teren în premieră și acesta a avut o evoluție apreciată.

Динамо Київ – Динамо Бухарест. ПОВНИЙ МАТЧ

După acest joc, datoriile clubului din România pentru a putea plăti licența în vederea sezonului viitor au scăzut la 110.000 de euro.

Cum arăta echipa națională a României în partida câștigată miraculos în fața Germaniei, scor 5-1 în 2004 (Video)

Retragerea de la Miami o va costa pe Simona Halep puncte importante în clasamentul WTA

Bucureştiul a trecut de 7 cazuri la mia de locuitori, Ilfovul conduce clasamentul (Infografic)