Mihai Stoica a răbufnit după primele 15 minute din meciul lui CFR Cluj: Ce reclamă directorul sportiv al lui FCSB

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 15 al meciului cu Academica Clinceni, dar directorul sportiv al lui FCSB, Mihai Stoica, contesta reușita lui Valentin Costache.

Meme Stoica spune ca golul trebuia anulat pentru un fault în atac.

"Deac face două faulturi de cartonaș galben în primele 6 minute, nu e avertizat. În min 14, face un fault grosolan (nesancționat) în atac și e 1-0 pt CFR. A început campionatul", a scris Mihai Stoica pe pagina sa de Facebook.

Meciul dintre Academica Clinceni și CFR Cluj se joacă duminică în prima etapă din Liga 1.

Costache a deschis scorul după un sfert de oră de la startul meciului. Deac a trecut de Dobrescu și i-a pasat impecabil fotbalistului adus de la Dinamo, care a marcat cu un șut de la 15 metri.

Gazdele au cerut un fault în atac la duelul dintre Deac și Dobrescu, dar arbitrul Cătălin Popa a lăsat jocul să continue.