Meci nebun în Anglia, cu 11 goluri marcate și cu o revenire miraculoasă pe final de joc (Video)

În liga cu numărul 5 din Anglia a avut loc sâmbătă o partidă fenomenală, fără îndoială cea mai dramatică din acest debut de an 2022 din fotbalul mondial.

A fost partida dintre Wrexham și Dover, în care s-au putut urmări pe viu 11 goluri, scor 6-5 pentru gazde, deși acestea au fost conduse în minutul 65 cu un categoric 2-5.

Și asta deși Wrexham începuse perfect cu un 2-0 sec pe tabelă, grație golurilor marcate de Mullin și Jones. Ultimele 35 de minute au fost însă uluitoare. Egalarea la cinci a venit în minutul 91 prin Davies, același jucător care în minutul 98 avea să aducă o victorie fantastică.

Gazdele de la Wrexham luptă pentru promovarea în liga a patra, fiind pe locul 2 cu 68 de puncte în National League. Culmea este că Dover e deja retrogradată matematic într-o ligă inferioară, fiind pe ultimul loc, 23, cu doar 4 puncte la activ!

Wrexham AFC este recunoscut drept al treilea cel mai vechi club profesionist din fotbalul mondial.