Marius Șumudică, eșec într-un meci dramatic din ultimele ore ale anului 2022

Al Raed, gruparea din Arabia Saudită antrenată de tehnicianul român Marius Șumudică, a fost învinsă într-un joc nebun, scor 2-3, de către cei de la Al Taawon, în etapa cu numărul 11 din campionatul Arabiei Saudite.

Mitriță și Lung Jr. au fost titulari, iar Raed era condusă la pauză cu 2-1. La reluare, gazdele au încercat să atace poarta adversă și și-au creat nenumărate ocazii, dar tot Taawon a marcat prima, în timp ce Raed mai puncta un gol din penalti în minutul 94, prin Fouzair.

După acest eșec, Raed este pe 11 în campionatul Arabiei, cu doar 12 puncte acumulate până acum. Echipa lui Marius Șumudică are 4 victorii, zero egaluri și 7 înfrângeri.

Raed-ul lui Șumi are doar o singură victorie în ultimele 5 jocuri, în care a bifat în rest patru înfrângeri.

Mitriță este unul dintre golgheterii echipei, cu trei goluri marcate în acest sezon.