Marius Șumudică, a treia înfrângere la rând în Arabia Saudită

Antrenorul român Marius Șumudică a suferit a treia înfrângere consecutivă pe banca celor de la Al Raed.

Gruparea de mai sus a pierdut meciul cu Al Fateh, scor 0-1, un meci în care alt român, Alexandru Mitriță a ratat un penalti în minutul 63, când deja trupa sa era condusă.

După acest scor, Raed a coborât până pe locul 10 în clasament, aflandu-se într-o criză de rezultate.

Interesant este că Fateh a avut un om în minus din minutul 45, după eliminarea lui Buhumaid. La Raed, Lung a fost și el integralist, ca și fostul jucător de la CFR Cluj, Damian Djokovici.

Doar 9 puncte a strâns Șumi pe banca lui Raed de la startul acestui sezon. Lideră este Al Shabab, fosta sa formație din țările arabe, cu 22 de lungimi.