Liga 1: Egal între Chindia și Gaz Metan

Chindia Târgoviște și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 51, prin Popa, dintr-o lovitură de la 11 metri.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Egalarea medieșenilor a venit în minutul 73 și i-a aparținut lui Valente, care a profitat de o mare eroare a portarului Aioani.

În clasamentul din play-out, Chindia rămâne pe primul loc, cu 34 de puncte, iar Gaz Metan Mediaș ocupă locul 3, cu 26 de puncte.

Chindia: Aioani - Căpușă, Pițian, Iacob, Dinu - Dulca, Rață - Popa, Neguț, Dumitrașcu - Florea.

Gaz Metan: Pleșca - Yuri, Larie, Horj - Butean, Moura, Alceus, Deaconu, Velisar - Costea, Valente.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Te invităm și pe pagina noastră de Facebook, unde vei găsi multe lucruri interesante, în plus față de site. Îți mulțumim că ne citești!