Real Madrid și Chelsea remizează în semifinalele Ligii Campionilor

Real Madrid și Chelsea au terminat la egalitate, scor 1-1, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Chelsea a început curajos în partida de la Madrid, iar deschiderea scorului s-a produs după 14 minute, după ce Pulisic a punctat din centrul careului.

Real Madrid a egalat în minutul 39, când Benzema a prins un șut superb și a egalat fără nicio șansă pentru Mendy.

În partea secundă, nicio echipă nu și-a mai asumat riscuri și s-a jucat foarte mult la centrul terenului, fără mari ocazii.

Manșa retur e programată pe 5 mai, de la ora 22:00.

În cealaltă semifinală se întâlnesc PSG și Manchester City, miercuri de la ora 22:00.

REAL MADRID - CHELSEA 1-1 (Benzema '29 / Pulisic '14)

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

88 - Kroos trage din afara careului, mingea e deviată în corner.

79 - Ziyech trage din lovitură liberă, Courtois prinde fără probleme.

77 - Schimbări Real: Odriozola și Asensio intră în locul lui Carvajal și Marcelo.

69 - Havertz trage din 15 metri, dar mingea se duce în blocaj.

66 - Schimbări Chelsea: Ziyech, Havertz și James intră în locul lui Azpiliculeta Werner și Pulisic.

66 - Schimbare Real: Hazard intră în locul lui Vinicius.

65 - Marcelo vede cartonașul galben.

60 - Toni Kroos vede cartonașul galben.

57 - Chelsea are posesia în startul părții secunde.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauză!

38 - Pulisic vede cartonașul galben.

29 - GOL REAL!!! Benzema egalează cu un șut spectaculos din întoarcere din centrul careului!

27 - Vinicius primește cartonașul galben.

21 - Benzema trage puternic din afara careului, dar mingea lovește bara!

14 - GOL CHELSEA!!! Pulisic primește în careu, driblează portarul și deschide scorul!

10 - Ce ocazie! Courtois scoate incredibil din fața lui Werner, care trage din 4 metri!

5 - Început echilibrat de meci, se joacă mult la centrul terenului.

Info:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Varane, Fernandez, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Vinicius, Benzema.

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Silva, Rudiger, Chilwell, Kante, Jorginho, Pulisic, Mount, Werner