Liga Campionilor: PSG și Liverpool se califică în sferturile de finală

PSG și Liverpool s-au calificat în sferturile de finală din Liga Campionilor.

PSG a remizat cu FC Barcelona, scor 1-1, și a trăit liniștită meciul după ce în prima manșă s-a impus cu 4-1.

FC Barcelona a început în forță, însă a ratat în special prin Dembele. Astfel, PSG a deschis scorul în minutul 30, dintr-un penalti transformat de Mbappe.

Messi egalat în minutul 36 cu un șut superb din afara careului, dar argentinianul a ratat un penalti în prelungirile primei reprize.

În partea secundă, Barcelona a dominat, dar nu a reușit să mai înscrie.

În celălalt meci al serii, Liverpool a învins-o pe Leipzig cu 2-0, ca și în meciul tur.

Salah a deschis scorul cu un șut pe jos în minutul 71, iar patru minute mai târziu Mane a punctat și el.

PSG - FC BARCELONA 1-1
*în tur scorul a fost 4-1

30 - Mbappe deschide scorul dintr-un penalti comis de Lenglet.

36 - Messi egalează cu un șut superb în vinclu de la 25 de metri!

45+3 - Messi ratează un penalti!

PSG: Keylor Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Gueye, Paredes, Draxler, Verratti, Mbappé, Icardi

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Mingueza, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Messi, Dembele, Griezmann

LIVERPOOL - LEIPZIG 2-0
*în tur scorul a fost 2-0