Rezultatele din Liga Campionilor: Real Madrid învinge Atalanta, City se impune contra lui M'Gladbach

SpotMedia.ro vă prezintă rezultatele înregistrate în meciurile disputate miercuri în prima manșă a optimilor din Liga Campionilor.

Atalanta Bergamo a fost învinsă pe teren propriu de Real Madrid, scor 1-0.

Din minutul 17, Atalanta a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Freuler.

Meciul a fost lipsit în mare măsură de spectacol, iar Real a fost echipa care a avut mai multe ocazii. Deschiderea scorului s-a produs în minutul 86, printr-un șut de la 20 de metri trimis de Mendy.

În celălalt meci al serii, Manchester City s-a impus cu 2-0 în deplasarea de la Budapesta contra lui M'Gladbach.

Bernardo Silva a deschis scorul în minutul 29, în timp ce Gabriel Jesus l-a majorat în minutul 65.

Atalanta - Real Madrid 0-1 (Mendy '86)

86 - Mendy deschide scorul cu un șut plasat de la 20 de metri.

Atalanta: Gollini, Toloi, Romero, Djimsiti, Maahle, De Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Muriel, Zapata

Real Madrid: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Isco, Vinicius, Asensio

M'Gladbach - Manchester City 0-2 (Bernardo Silva '29, Jesus '65)

29 - Bernardo Silva deschide scorul cu o lovitură de cap din centrarea lui Cancelo.

65 - Gabriel Jesus face 2-0 cu o reluare din fața porții, după o recentrare a lui Silva.

M'Gladbach: Sommer, Elvedt, Zakaria, Ginter, Lainer, Kramer, Neahaus, Bensebaini, Hofmann, Stindl, Plea

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, İlkay Gündoğan, Bernardo, Sterling, Foden, Jesus

Manșa retur este programată pe 16 martie.

Marți, Atletico Madrid a pierdut cu Chelsea, scor 0-1, iar Lazio a fost învinsă de Bayern cu 4-1.