Liga 1: Craiova face scor cu Viitorul

Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea de la Viitorul Constanța, scor 4-1, în etapa a 3-a din Liga 1.

Oltenii au început meciul foarte bine și au beneficiat și de faptul că Artean a fost eliminat în startul confruntării.

Bosniacul Elvir Koljici a făcut 1-0 în minutul 18, după ce Ciobanu a preluat greșit în marginea careului.

Viitorul a egalat în prelungirile primei reprize, prin Luckassen, cu un șut plasat.

Totuși, după pauză, Koljici a punctat pentru 2-1, cu un șut bombă din lovitură liberă.

Minutul 66 a adus golul de 3-1, Bancu marcând din centrarea lui Vladoiu. Apoi, în minutul 75, scorul a devenit 4-1, Andrei Ivan punctând și el.

După acest rezultat, Viitorul are un singur punct în trei etape, iar Craiova este pe primul loc, cu 9 puncte.