Liga 1: Rezultatele meciurilor de duminică

SpotMedia.ro v-a ținut la curent cu desfășurarea rezultatelor din cadrul meciurilor de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 6 a sezonului competițional 2020/2021.

O zi în care Chindia a învins în deplasarea de la Botoșani, poate surprinzător, în care am avut doar o remiză în derbiul din Sibiu și în care Viitorul și CFR Cluj s-au anulat reciproc, după un meci însă plăcut ochiului.

Iată mai jos rezultatele complete ale zilei și cronicile aferente:

FC Botoșani - Chindia 0-2 (Rață 74', Berisha 88'-penalti)

Min.26: Chindriș de la gazde vede roșu direct după un fault dur la Neguț.

Min.59: Paul Iacob este eliminat de la Chindia după ce şi-a lovit cu cotul un adversar, iar meciul a fost întrerupt minute bune pentru îngrijiri medicale.

Min.74: Raţă a deschis scorul la Botoşani, oaspeții conduc cu 1-0.

Min.88: Berisha închide meciul după ce execută puternic un penalti şi înscrie, chiar dacă Hankici a fost pe minge.

Liga 1: Chindia face surpriza acasă la FC Botoșani

Gaz Metan - Hermannstadt 1-1 (Dumitru Cardoso 43' / Joalisson 58')

Min.43: Nicolae Dumitru Cardoso face diferenţa până la pauză, cu un şut imparabil, din pasa lui Sambu.

Min.58: După o aruncare de la marginea terenului, mingea deviată de Viera ajunge până la Jo, care înscrie lejer din câțiva metri.

Liga 1: Remiză în derbiul județului Sibiu

Viitorul - CFR Cluj 1-1 (Lukassen 7' / Deac 54'-penalti)

Min.7: De Nooijer centrează în careu, iar Lukassen reia foarte bine cu capul, fără şanse pentru Sandomierski. Viitorul conduce cu 1-0, campioana e în dificultate la debut de meci.

Min.54: Ciprian Deac execută cu emoții un penalti și CFR revine în meci, este 1-1.

Liga 1: Viitorul Constanța și CFR Cluj, egal cu mulți nervi la Ovidiu

Toate partidele au fost televizate pe DigiSport, TelekomSport și LookSport.

Alexandru Mitriță, încă un meci mare cu două goluri marcate la New York. A fost declarat MVP-ul partidei (Video)

Ana Ivanovici, campioană la Roland Garros, cuvinte de laudă pentru Simona Halep: Mizez pe ea pentru o nouă coroană