Liga 1: Dinamo obține prima victorie din acest sezon

Dinamo s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la Gaz Metan Mediaș, în etapa a 4-a din Liga 1.

Formația din Ștefan cel Mare a deschis scorul la 4 minute după pauză, prin Gonzalez, printr-un șut la colțul lung.

Mediașul a lovit bara prin Sanoh, dar cei care au marcat au fost tot dinamoviștii.

Sorescu a ratat un penalti în minutul 74, însă mingea i-a revenit și a punctat.

3-0 s-a făcut în minutul 83, când Camara a punctat cu un șut lângă bară.

Gazul a punctat când era prea târziu, în minutul 89, cu o lovitură de cap trimisă de Cardoso.

După acest rezultat, Dinamo e pe 9, cu 5 puncte, iar Mediasul e pe 6, cu 6 puncte.

Echipele

Gaz Metan (4-2-3-1): Buzbuchi - Butean, Baco, Larie, Trif - Droppa, R. Deaconu - R. Romeo, Ciocan, Jica - T. Smola
Rezerve: Pleșca, Velisar, G. Moura, Loembet, Chamed, Cardoso, P. Costea, J. Matias, M. Sanoh
Antrenor: Dusan Uhrin

Dinamo (4-4-2): Mejias - A. Gonzales, Puljic, R. Grigore, I. Lopez - J. Camara, Răuță, J. Gol, Sorescu - Nemec, Borcea
Rezerve: Hinojo, Bejan, Ehmann, B. Valle, I. Șerban, Măgureanu, G. Crețu, A. Bani, Fabbrini
Antrenor: Cosmin Contra