Liga 1: Remiză în duelul codașelor dintre Dinamo și Astra

Dinamo și Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci restanță din Liga 1.

Prima repriză a fost destul de slabă, cu puține ocazii de poartă.

În partea secundă, Astra a deschis scorul în minutul 47, prin Vali Gheorghe, după o pasă ideală a lui Budescu.

Apoi, Dinamo a reușit egalarea în minutul 56, prin Gueye, printr-o reluare pe spate.

În minutul 80, Astra a avut un penalti neacordat.

După acest rezultat, Dinamo e pe locul 15, cu 6 puncte, iar Astra e ultima, cu 5 puncte.

DINAMO: Mejias - G. Crețu, Puljic, Abdoulaye Ba, I. Lopez - Sorescu, P. Anton, B. Valle, J. Camara - Măgureanu, M. Gueye
REZERVE: Hinojo, Ehmann, Bejan, Aleix Garcia, J. Gol, Bani, Borcea, Fabbrini, Nemec

ASTRA: M. Popa - Bruno, Graovac, V. Găman, Hugo Sousa - M. Răduț, Crepulja, Canadija, V. Gheorghe - Stahl, Budescu
REZERVE: Bolboașă, Wüthrich, Merloi, Moise, Graur, Balaure, Dima, Azulay, R. Riza

Meciul trebuia să aibă loc în etapa a 9-a, dar a fost amânat din cauza pandemiei de coronavirus.