Ce ghinion! Jaqueline Cristian s-a accidentat și a abandonat în meciul cu Kasatkina de la Doha

Jaqueline Cristian s-a accidentat la genunchi și a abandonat în timpul meciului cu Daria Kasatkina, din runda a doua a turneului de la Doha.

Ajunsă pe tabloul principal din postura de lucky loser, tenismena noastră a produs o mare surpriză în primul tur, când a eliminat-o pe Elena Rybakina, iar meciul cu Kasatkina l-a început excelent.

Jaqueline și-a adjudecat primul set cu 6-2 și a arătat un joc excelent, însă în actul doi, la scorul de 2-2, jucătoarea în vârstă de 23 de ani s-a accidentat la genunchiul drept în timpul unei sărituri după o minge.

Ea s-a prăbușit apoi pe teren și a primit îngrijiri medicale, însă în cele din urmă a părăsit terenul în scaun cu rotile.

Ghinion teribil pentru Jaqueline Cristian, care se afla la controlul meciului.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea jocului dintre Jaqueline Cristian și Daria Kasatkina, din turul doi al turneului de la Doha.

Jaqueline Cristian - Daria Kasatkina 6-2, 2-2 ret.
*Refresh pentru actualizarea paginii

Jaqueline Cristian se prăbuește din nou pe teren și se ține de genunchi... Meciul e încheiat

Vești bune: Jaqueline Cristina a fost bandajată la genunchiul drept și poate continua meciul.

Echipa medicală a sosit, dar șansele ca Jaqueline să continue meciul sunt minime. Să sperăm că nu e vorba despre o accidentare gravă, care s-o țină mult timp departe de teren.

Sportiva noastră e în continuare căzută pe teren și ține o compresă pe genunchi. Meciul pare încheiat din păcate...

Jaqueline a sărit după o minge și a căzut pe teren, acuzând o accidentare la genunchi.

Jaqueline salvează o minge de 3-1 și apoi reușește breakul, egalând la 2.

Rusoaica reușește breakul și conduce în premieră în acest meci.

Kasatkina egalează la 1.

Jaqueline Cristian își ține serviciul în debutul setului secund.

INFO: Câștigătoarea acestui meci o va înfrunta în runda următoare pe învingătoarea duelului dintre Iga Swiatek și Viktorija Golubic.

Un nou break izbutit de Jaqueline Cristian, care închide setul în mai puțin de 40 de minute.

Jaqueline Cristian are o minge de set, dar Kasatkina rezistă și reușește breakul.

Al treilea break consecutiv reușit de Jaqueline, care va servi pentru a intra în posesia primului set.

Rebreak făcut de rusoaica, dar Jaqueline rămâne în față cu un break.

Ce început de meci pentru Jaqueline, care reușește un nou break.

INFO: Este prima participare a jucătoarei române pe tabloul principal de la Doha.

Game alb în contul sportivei din România, care se desprinde la 3-0 în acest prim set.

Break izbutit de Jaqueline.

Start bun de meci pentru tenismena noastră, care își câștigă cu ușurință serviciul.

ora 14:37 - A început meciul.

Meciul este televizat în țara noastră de postul Digi Sport 2.

În clasamentul WTA, Jaqueline Cristian, ajunsă pe tabloul principal din postura de lucky loser, ocupă locul 71 în clasamentul WTA, în timp ce adversara ei din Rusia se află pe poziția a 28-a.

Cele două nu s-au mai întâlnit până acum.