Trei echipe românești, în play-off-ul Conference League

Trei echipe românești, în play-off-ul Conference League

CFR Cluj, FCSB și Universitatea Craiova au obținut calificarea, joi seara, în play-off-ul Conference League.

În schimb, aventura europeană a lui Sepsi s-a încheiat în turul trei preliminar.

Vezi lista ponturilor din Conference League

Dar iată rezultatele înregistrate de reprezentantele noastre în acest sezon din Conference League:

CFR Cluj - Soligorsk 1-0 (Jefte '37)
în tur 0-0

CRONICA: CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Conference League

Djurgarden - Sepsi 3-1 (Finndell '12, Asoro '23 și '71 / Matei '8)
în tur 3-1

CRONICA: Sepsi a fost eliminată din Conference League

FCSB - Dunajska Streda 1-0 (Cordea '28)
în tur 1-0

CRONICA: FCSB merge în play-off-ul Conference League

Universitatea Craiova - Zorya 3-0 (Silva '5, Baiaram '53, Bancu '57)
în tur 0-1

CRONICA: Debut de vis pentru Rădoi: Universitatea Craiova, în play-off-ul Conference League

Desfășurarea meciurilor:

CFR Cluj, FCSB și Universitatea Craiova s-au calificat în play-off-ul Conference League. Sepsi a fost eliminată de Djurgarden în turul trei preliminar.

Universitatea Craiova - Zorya 3-0: Bancu punctează cu un șut de la 10 metri.

Universitatea Craiova - Zorya 2-0: Baiaram înscrie cu un voleu superb, iar la acest scor oltenii, aflați la primul meci cu Mirel Rădoi pe banca tehnică, sunt în play-off.

Djurgarden - Sepsi 3-1: Asoro reușește dubla în minutul 71 și calificarea este jucată. Suedezii au 6-2 la general.

FCSB - Dunajska Streda 1-0: Cordea marchează după ce Rusu lovește bara cu o scăriță superbă.

CFR Cluj - Soligorsk 1-0: Jefte finalizează o pasă excelentă a lui Debeljuh.

Universitatea Craiova - Zorya 1-0: Silva se înalță excelent și punctează cu capul dintr-un corner.

Djurgarden - Sepsi 2-1: Asoro marchează cu capul în urma unui corner.

Djurgarden - Sepsi 1-1: Suedezii restabilesc egalitate imediat, prin Finndell, cu un șut din centrul careului.

Djurgarden - Sepsi 0-1: Matei marchează dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

Echipele de start la FCSB - Dunajska Streda:

FCSB: Târnovanu - Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic - Edjouma, Olaru - Cordea, Oct.Popescu, Miculescu - Rusu.
Antrenor: Nicolae Dică.

Dunajska Streda: Veszelinov - Risvanis, Brunetti, Muhamedbegovic - Blackman, Szantho, Kocer, Dimun, Ramadan - Balogh, Krstovic.
Antrenor: Adrian Gula.

Echipele de start la Universitatea Craiova - Zorya Luhansk:

Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Silva, Bancu - Cretu, Mateiu - Hanca, Baiaram, Ivan - Koljic.
Antrenor: Mirel Rădoi.

Zorya Luhansk: Matsapura - Danchenko, Imerekov, Batahov, Vantukh - Nazaryna, Churko - Cristian, Buletsa, Kabaiev - Nahnoinyi.
Antrenor: Patrick Van Leeuwen.

Echipele de start la CFR Cluj - Shakhtyor Soligorsk:

CFR Cluj: Suffet - Manea, Burcă, Matias, Camora - Cvek, Boateng - Deac, Betancor, Petrila - Debeljuh.
Antrenor: Dan Petrescu.

Shakhtyor Soligorsk: Plotnikov - Simunovic, Filipenko, Satara - Antic - Divanovic, Krymi, Korzun - Da Silva, Placca, Ahmedi.
Antrenor: Sergey Tashuev.

Echipele de start la Djurgarden - Sepsi:

Djurgarden: Zetterstrom - Johansson, Hien, Ekdal, Benftsson - Finndell, Schuller, Eriksson - Asoro, Edvardsen, Radetinac.
Antrenor: Kim Bergstrand.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - Aganovic, Păun, Matei - Damascan, Rondon, Bărbuț.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

Televizările celor patru meciuri:

CFR Cluj - Soligorsk (Digi Sport 2, Prima Sport)
Djurgarden - Sepsi (Pro Arena)
FCSB - Dunajska Streda (Pro TV)
Universitatea Craiova - Zorya (Digi Sport 1)


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇