CFR Cluj, învinsă cu 4-0 de Steaua Roșie Belgrad în play-off-ul Europa League

CFR Cluj a fost învinsă cu 4-0 de Steaua Roșie Belgrad în prima manșă din play-off-ul pentru grupele Europa League.

Ardelenii au suferit o înfrângere drastică la Belgrad și vor juca aproape sigur în grupele Conference League.

Startul a fost de coșmar, iar CFR a primit gol încă din minutul 5, după ce Pankov a reluat cu o lovitură de cap.

CFR a avut momente ceva mai bune, dar a mai primit un gol înainte de pauză, după execuția lui Katai din minutul 38.

În minutul 68 scorul a devenit 3-0, după ce Nabouhane a profitat de o mare greșeală a lui Deac.

Din minutul 77 s-a făcut 4-0, Ivanic punctând cu o lovitură de cap.

Manșa retur va avea loc joia viitoare, dar CFR Cluj are nevoie de un miracol pentru a ajunge în grupele Europa League.

STEAUA ROȘIE BELGRAD - CFR CLUJ 4-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

86 - Alibec trage puternic, dar mingea lovește transversala!

81 - Schimbare CFR: Itu intră în locul lui Deac.

77 - GOL STEAUA ROȘIE! Ivanic face 4-0 cu o lovitură de cap după un corner!

76 - Sârbii continuă să domine, CFR Cluj este groggy.

68 - GOL STEAUA ROȘIE!!! Deac greșește, iar Nabouhane punctează cu un șut puternic.

62 - Schimbări CFR: Alibec intră în locul lui Omrani, iar Costache în locul lui Debeljuh.

57 - Camora intervine excelent și salvează un gol ca și făcut după o centrare din partea stângă.

50 - Deac trage puțin peste poartă din lovitură libera de la 20 de metri!

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauză!

45 - 2 minute suplimentare.

38 - GOL STEAUA ROȘIE! Katai primește o minge de la Pankov și trage pe jos din centrul careului!

33 - Rodic vede cartonașul galben.

22 - Ciobotariu reia cu capul pe lângă poartă după o lovitură liberă.

15 - Petrila ia o acțiune p e cont propriu, trage din 15 metri, dar Borjan prinde.

12 - Sârbii ajung din nou în careul lui Arlauskis, dar lituanianul intervine bine.

5 - GOL STEAUA ROȘIE! Pankov deschide scorul cu o lovitură de cap, după o minge respinsă de Arlauskis la un șut din centrul careului. Mingea ajunge la Pankov și acesta reia cu capul, imparabil.

4 - Început echilibrat de meci, mingea stă mai mult la centrul terenului.

Info: Meciul începe la ora 22:00.

Steaua Roșie: Borjan - Gobeljic, Dragovic, Degenek, Rodic - Kanga, Sanogo, Ivanic - Ben Nabouhane, Katai - Pavkov

Rezerve: Gordic, Popovic - Babic, Diony, Erakovic, Gajic, Krsticic, Krstovic, Nikolic, Pankov, Petrovic, Srnic

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Ciobotariu, Cestor, Camora - Sigurjonsson, Rodriguez - Deac, Petrila, Omrani -  Debeljuh

Rezerve: Bălgrădean, Hindrich - Alibec, Costache, Fofana, Graovac, Hoban, Itu, Latovlevici, Susic, Tahiri

Manșa retur va avea loc pe 26 august, de la ora 21:30, la Cluj-Napoca.