CFR Cluj si-a aflat adversara din primul tur preliminar al Ligii Campionilor

CFR Cluj si-a aflat adversara din primul tur preliminar al Ligii Campionilor

CFR Cluj și-a aflat duminică adversara din primul tur preliminar al Ligii Campionilor, și anume Floriana Valletta din Malta, un meci pe care campioana noastră din Ardeal va fi nevoită să îl dispute în deplasare, pe 18 sau 19 august.

Floriana este campioana Maltei și a fost extrasă prima din urne, ceea ce înseamnă că va fi gazda acestui joc de prim tur preliminar, fiind știut că acum, din cauza pandemiei de coronavirus, meciurile până în play-off se vor disputa într-o singură manșă.

Partida va avea loc pe 18 sau 19 august, iar luni, începând cu ora 13 CFR Cluj își poate afla virtualul adversar și din turul II preliminar, o ceremonie care va avea loc tot la Nyon, în Elveția, sediul UEFA, fiind transmisă din nou LIVE text de SpotMedia.ro.

ADVERTISING

Desfășurarea tragerii la sorți și toate meciurile din primul tur preliminar al UEFA Champions League:

KI Klaksvik (Feroe) - Slovan Bratislava (Slovacia)

NK Celje (Slovenia) - Dundalk FC (Irlanda)

Flora Tallinn (Estonia) - FK Suduva (Lituania)

Molde FK (Norvegia) - KuPS Kuopio (Finlanda)

Și în fine mai avem meciuri de aflat din ultima grupă, 5.

Dynamo Brest (Belarus) - FC Astana (Kazahstan)

Dinamo Tbilisi (Georgia) - KF Tirana (Albania)

FK Qarabag (Azerbaidjan) - Sileks (Macedonia)

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Riga FC (Letonia)

Trecem acum la grupa cu numărul 4.

Floriana Valletta (Malta) - CFR Cluj (România)

ADVERTISING

Ararat-Armenia FC (Armenia) - Omonia Nicosia (Cipru)

Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Ludogorets Razgrad (Bulgaria)

Intrăm în grupa 3, în care o avem pe campioana României, CFR Cluj.

Steaua Roșie Belgrad (Serbia) - Europe FC (Gibraltar)

Connah's Quay (Țara Galilor) - FK Sarajevo (Bosnia)

Sheriff Tiraspol (Moldova) - Fola Esch (Luxemburg)

Mergem mai departe cu grupa 2.

Legia Varșovia (Polonia) - Drita (Kosovo) / Linfield (Irlanda de Nord)

Celtic Glasgow (Scoția) - KR Reykjavík (Islanda)

Ferencvaros (Ungaria) - Djurgardens (Suedia)

Meciurile sunt:

ÎNCEPE TRAGEREA LA SORȚI PROPRIU-ZISĂ. Avem întăi grupa 1.

ADVERTISING

13.03: Avem primele imagini de la Nyon, la tragerea la sorți care ne interesează. Precizăm că nicio televiziune din România nu transmite în direct acest eveniment. Se începe cu explicațiile de rigoare ale sistemului care va fi folosit astăzi.

12.52: Tragerea la sorți poate fi urmărită în format VIDEO pe acest link.

Iată care sunt urnele complete de la Nyon:

Grupa 1

Capi de serie

Celtic
Legia Varșovia
Ferencvaros

Echipe care nu sunt capi de serie

Djurgårdens
Câștigătoarea venită din turul de calificare
KR Reykjavík

Grupa 2

Capi de serie

Steaua Roșie Belgrad
Sheriff Tiraspol
FK Sarajevo

Echipe care nu sunt capi de serie

Fola Esch
Connah's Quay
Europa

Grupa 3

Capi de serie

Ludogorets
CFR Cluj
Omonia Nicosia

Echipe care nu sunt capi de serie

Budućnost Podgorica
Ararat-Armenia
Floriana

Grupa 4

Capi de serie

Astana
Qarabağ
Maccabi Tel-Aviv
Dinamo Tbilisi

Echipe care nu sunt capi de serie

Dynamo Brest
Riga
Tirana
Sileks

Grupa 5

Capi de serie

Molde
Dundalk
Slovan Bratislava
Sūduva

Echipe care nu sunt capi de serie

Flora Tallinn

Celje
KuPS

CFR Cluj este repartizată de UEFA la această tragere în Grupa 3, acolo unde este cap de serie alături de Ludogorets Razgrad (Bulgaria) și de Omonia Nicosia (Cipru). Campioana noastră va putea întâlni una dintre următoarele trei formații, e vorba de Buducnost Podgorica (Muntenegru), Ararat-Armenia (Armenia) sau Floriana (Malta).

CFR Cluj își cunoaște cei trei posibili adversari din turul I preliminar al Ligii Campionilor

Turul întăi are loc în zilele de 18 şi 19 august și va fi format dintr-o singură manșă, acasă sau în deplasare, în funcție de ordinea în care ies echipele din urne, la tragerea la sorți.

Vezi și alte știri legate de campioana României CFR Cluj, de pe SpotMedia.ro:

Conducerea lui CFR Cluj îi răspunde lui Damjan Djokovici, după dezvăluirile dureroase din lotul ardelenilor

Dan Nistor lansează acuzații dure la adresa lui CFR Cluj după pierderea titlului

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

20 iunie

21 iunie

22 iunie

23 iunie

24 iunie

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇