Cunoaștem toate echipele care vor evolua sezonul următor în Liga 1

Chindia Târgoviște vă rămâne în Liga 1 după ce a trecut de CS Mioveni în urma unui baraj.

În partida de miercuri, scorul final a fost 1-1, dar Chindia s-a salvat datorită victoriei cu 2-0 din meciul tur.

În confruntarea de astăzi, Mioveni a deschis scorul în minutul 7 prin Herghelegiu, dar Ivancic a egalat în minutul 45 cu o reluare din fața porții.

În aceste condiții, din Liga 1 nu va retrograda nicio formație în acest sezon.

În plus, din Liga 2 vor promova UTA Arad și FC Argeș.

Ele li se vor alătura așadar lui CFR Cluj, Universitatea Craiova, Astra Giurgiu, FC Botoșani, FCSB, Gaz Metan Mediaș, Viitorul, Sepsi, Hermannstadt, FC Voluntari, Academica Clinceni, Poli Iași, Dinamo și Chindia.

Noul sezon din Liga 1 va începe pe 22 august.

CS Mioveni: Croitoru - Ghiță, Beța, Burnea, Alexe - Rădescu, Șerban, Raul Costin, Coșereanu - Anghelina, Balint
Rezerve: Sima, Gherghe, Albăstroiu, Stoica, Trașcu, Ișfan, Măzărache, Hergheligiu
Antrenor: Claudiu Niculescu

Chindia Târgoviște: Aioani - Martac, Benga, Dinu, Dumitrașcu - Rață, Bic - Ivancic, Yameogo, Șerban - Florea
Rezerve: Moldovan, Liviu Mihai, Berisha, Negrea, Neguț, Piftor, Ioniță, Pițian, Barbu
Antrenor: Emil Săndoi