Liga II: Oțelul Galați este noua lideră din clasament, după o victorie în prelungiri

Oțelul Galați este noua lideră solitară din Liga II, după o victorie smulsă duminică in extremis în compania celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Trupa antrenată de Dorinel Munteanu a învins cu scorul de 2-1, după un gol marcat de George Cîrjan în minutul 93, același Cîrjan (golgheterul actual din L2, cu șase reușite) care marcase și la 0-1 în minutul 77. Gălățenii sunt lideri cu 18 puncte, unul peste Poli Iași și cu două lungimi peste Miercurea Ciuc FK.

Tot duminică au mai avut loc și alte 3 partide din runda cu numărul 8 a ligii secunde:

FC Brașov - CSM Slatina 0-0
Oțelul Galați - Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-1 (Cîrjan 77, 90+3 / Dodoi 64 )
Poli Timișoara - Concordia Chiajna 1-4 (Pană 64 / Taub (a.g.) 40, Mediop 58, Oancea 69)
Csikszereda - Metaloglobus 2-0 (Kelemen 51, Kovacs 72)

Oțelul Galați este singura formație neînvinsă după primele 8 etape, iar celelalte poziții de play-off sunt ocupate de Unirea Slobozia, CSC Șelimbăr, Poli Iași, Unirea Dej și Csikszereda.