Liga II: Dinamo învinge lejer la Unirea Dej și speră la locul de baraj

Dinamo București s-a impus în deplasarea de la Unirea Dej, în runda cu numărul 2 a fazei de play-off din divizia secundă.

A fost 3-0 pentru gruparea în alb și roșu, care a marcat primele două goluri într-un interval de doar 4 minute, 27 și 31, goluri semnate de Larrucea și Dani Iglesias, decarul dinamoviștilor. Același Dani Iglesias a încheiat tabela în minutul 77, cu o dublă frumoasă. Ibericul a înscris printr-un şut superb, de la marginea careului.

Dinamo urcă pe loc de baraj după această victorie, 4, cu 35 de puncte, cu două lungimi peste Buzău și trei peste rivala din Ardeal de duminică, Unirea.

Dinamo are șanse mari să ocupe cel puțin un loc de baraj în actualul play-off din Liga 2, având în vedere că CSA Steaua nu va avea drept de promovare în prima ligă nici măcar în acest sezon.

Unirea Dej: Răilean – D. Maftei, Pop, Buta, Gîț – Cătinean, Ad. Pop, Militaru – Blaj, Al. Pop, Cocian.
Rezerve: Chindriș, Burdeț, Roș, Chira, Matiș, A. Pop, Bogdan, Călugăr, Fulga.
Antrenor: Dragoș Militaru.

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – G. Larrucea, Iglesias, N. Roșu, I. Roșu – Bani, Ghezali.
Rezerve: Dujmovic, Bena, Țîră, D. Irimia, Borcea, A. Irimia, Șerban, Pop, Florescu.
Antrenor: Ovidiu Burcă.