Liga Campionilor: Rezultatele înregistrate marți si programul de miercuri

Liga Campionilor: Rezultatele înregistrate marți si programul de miercuri

Slavia Praga, cu românul Nicolae Stanciu titular, a terminat la egalitate cu FC Midtjylland, 0-0, marţi seara, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal.

Portarul ceh Ondrej Kolar a fost omul meciului, opunându-se golului în trei rânduri, la şutul lui Sviatchenko, lovitura de cap a lui Kaba şi la devierea lui Zima.

Stanciu a fost înlocuit cu Takacs în min. 90+1.

RB Salzburg a învins-o cu 2-1 pe Maccabi, la Tel Aviv. Gazdele au deschis scorul, dar RB Salzburg a întors scorul după pauză, iar victoria putea fi şi mai clară, dar Okafor a trimis în bară (90+3). Şi Maccabi a avut o bară, prin Biton (70).

ADVERTISING

Rezultatele de marţi:

FC Krasnodar - PAOK Salonic 2-1
Au marcat: Viktor Claesson 39 - penalty, Remy Cabella 70, respectiv Dimitrios Pelkas 33.
Dimitrios Pelkas a ratat un penalty în min. 7.

Maccabi Tel Aviv - RB Salzburg 1-2
Au marcat: Dan Biton 9, respectiv Dominik Szoboszlai 49 - penalty, Masaya Okugawa 57.

Slavia Praga - FC Midtjylland 0-0

Miercuri vor avea loc partidele (ora 22:00):
KAA Gent - Dinamo Kiev
FK Molde - Ferencvaros Budapesta
Olympiakos Pireu - Omonia Nicosia

Meciurile din manşa secundă vor avea loc pe 29 şi 30 septembrie.

ADVERTISING

Citește și alte articole de pe SpotMedia.ro:

Apasă aici pentru a vedea toate știrile din sport de pe spotmedia.ro

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

20 iunie

21 iunie

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇