Liga Campionilor: Rezultatele de miercuri și echipele calificate în sferturile de finală

SpotMedia.ro vă prezintă rezultatele înregistrate miercuri în optimile de finală din Liga Campionilor și ultimele echipe calificate în sferturi.

Real Madrid – Liverpool 1-0

Madrilenii se califică în sferturile de finală și datorită victoriei din meciul tur din deplasare, scor 5-2. În retur s-au impus după un gol marcat de Karim Benzema în minutul 79.

Napoli - Eintracht Frankfurt 3-0

Italienii au câștigat prima manșă cu 2-0 și s-au impus și în retur fără probleme. Osimhen a deschis scorul în minutul 45, iar apoi în partea secundă a făcut dubla cu reușita din minutul 53. Zielinski a punctat pentru 3-0 în minutul 64 din penalti.

În Champions League mai sunt calificate Chelsea, Manchester City, Bayern Munchen, Inter Milano, AC Milan și Benfica Lisabona.

Tragerea la sorți pentru sferturile de finala va avea loc pe 17 martie, iar partidele se vor disputa pe 11 și 12 aprilie, respectiv 18 și 19 aprilie.

Semifinalele vor avea loc pe 9 și 10 mai, respectiv 16 și 17 mai, în timp ce finala e programată pe 10 iunie, la Istanbul.