Liga Campionilor: Rezultatele de marți și echipele calificate în sferturi. Haaland a dat 5 goluri

SpotMedia.ro vă prezintă rezultatele înregistrate marți în meciurile retur din optimile de finală din Liga Campionilor.

Manchester City a obținut calificarea în sferturile de finală după ce a câștigat returul cu Leipzig, scor 7-0. În tur, scorul a fost 1-1.

Erling Haaland a avut o prestație de excepție și a marcat nu mai puțin de cinci goluri în această partidă, în minutele 22, 24, 45, 54 și 57. Gundogan a punctat și el pentru City în minutul 49, iar De Bruyne a stabilit scorul final în prelungiri.

Inter Milano a obținut de asemenea calificarea în sferturi după ce a terminat la egalitate, scor 0-0, cu FC Porto. În tur, italienii au câștigat cu 1-0. Finalul a fost incendiar, iar Porto a lovit bara de două ori în prelungiri!

Miercuri se vor disputa meciurile Real Madrid - Liverpool (5-2 în tur) și Napoli - Eintracht Frankfurt (2-0 în tur).

În sferturile de finală mai sunt calificate Chelsea, Bayern Munchen, AC Milan și Benfica Lisabona.