Liga 2: Rapid își continuă seria neagră în 2021 cu o nouă înfrângere

Rapid București a mai pierdut încă un meci în Liga II, scor 1-2 în deplasarea de la Unirea Slobozia, fiind acum departe de play-off și de o revenire în primul eșalon fotbalistic al României.

Echipa din Giulești continuă astfel seria neagră din 2021, cu patru meciuri la rând fără victorie, fiind departe de locurile care asigură play-off-ul și lupta la promovare.

Slobozia a deschis scorul prin penalti, Toma în minutul 19, iar Rapid a egalat prin Hlistei în minutul 54.

REZUMAT | Rapid - Miercurea Ciuc 1-3 | Liga 2, 2020-2021

Golul decisiv a fost semnat de Diarra în minutul 73, iar Rapidul a rămas și în 10 oameni după eliminarea lui Voicu, în minutul 85.

Rapid este pe 11 în acest moment, cu 27 de puncte, cu două mai puncte decât U Cluj, locul 6.

În acest moment, în top 6, deci pe locurile de play-off, sunt prezente următoarele formații: ASU Poli Timișoara, FC U Craiova 1948, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Farul, Dunărea Călărași și U Cluj.

Tot duminică, Dunărea Călărași s-a impus în deplasarea de la Miercurea Ciuc, 1-0.

Lotul României pentru Campionatele Europene de tineret. Care sunt surprizele lui Adrian Mutu

Vești bune: În Anglia vor avea loc primele evenimente cu spectatori în tribune, finala FA Cup și Campionatul Mondial de snooker

7 județe sunt în zona roșie, iar Bucureștiul se apropie de o incidență de 4 la mie