Liga 1: Viitorul, învinsă la Clinceni

Viitorul a cedat meciul disputat sâmbătă la Academica Cliceni, în cadrul etapei a 11-a din Liga 1.

Ilfovenii s-au impus cu 1-0 după un gol superb reușit de fundașul bulgar Pashov, în minutul 30.

Apărătorul pe urmele căruia s-ar afla FCSB a marcat cu o reluare din întoarcere, la care Cabuz n-a avut răspuns.

În minutul 19, constănțenii au ratat o lovitură de la 11 metri, prin Iancu.

Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 55, când Chunchukov a văzut cel de-al doilea cartonaș galben, dar nici așa Viitorul n-a reușit să marcheze.

În clasamentul Ligii 1, Clinceni a urcat pe locul 4, cu 19 puncte, în timp ce Viitorul se află pe locul 6, cu 16 puncte.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Biali, Pîrvulescu - Dumitriu, Cacini - Petrescu, Longher, Cordea - Chunchukov.

FC Viitorul: Cabuz - Boboc, Dobrosavlevici, Martinez, De Nooijer - Ciobanu, Mladen, Matei - Iancu, Luckassen, Mățan.

Arbitru: Radu Petrescu.