Liga 1 | Universitatea Craiova a făcut scor la Pitești

Universitatea Craiova a obținut cu ușurință toate cele trei puncte din deplasarea de la Pitești.

FC Argeș a fost învinsă luni pe teren propriu de Universitatea Craiova cu un categoric 0-4, în etapa a 6-a a play-off-ului Ligii 1.

Alexandru Crețu a modificat primul tabela în minutul 22, când a profitat de o minge respinsă greșit de fundașii argeșeni.

Golul doi i-a aparținut lui Markovic, care a pus latul la o centrare în minutul 55.

Peste alte șapte minute, Crețu a reușit dubla, cu un șut superb de la marginea careului.

Ultimul gol al meciului l-a semnat Andrei Ivan, cu un șut fantastic din unghi, în minutul 70.

Cu acest succes, Universitatea Craiova a ajuns la 42 de puncte și se menține pe locul 3 în clasamentul din play-off-ul Ligii 1.

FC Argeș se află pe ultimul loc (6) în play-off, cu 27 de puncte.

FC Argeș: Croitoru - Tofan, Turda, Boldor, Latovlevici - Meza Colli, Șerban - Ganea, Tănase, Dumitru - Said.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, Constantin, Bancu - Screciu, Crețu - Gustavo, Markovic, Baiaram - Ivan.

Arbitru: Andrei Chivulete.