Liga 1: Poli Iași pierde la scor pe teren propriu

Poli Iași a fost învinsă de Sepsi OSK, scor 4-1, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii 1.

Moldovenii au fost depășiți categoric în prima repriză, iar cei de la Sepsi au reușit să puncteze de trei ori.

Mai întâi, scorul a fost deschis de Bajrovici în minutul 24, iar Vasvari a făcut 2-0 zece minute mai târziu din penalti.

Minutul 39 a adus golul de 3-0, fiind marcat de fundașul central Bouhenna.

După pauză, Poli Iași și-a ridicat nivelul de joc, iar Popadiuc a punctat cu un șut pe jos în minutul 53.

Totuși, Sepsi a punctat și a patra oară, după autogolul lui De Iriondo din minutul 90.

După acest rezultat, Sepsi urcă pe locul 4, cu 12 puncte, iar Poli Iași este pe 8, cu 9 puncte.