Liga 1: O nouă înfrângere pentru Viitorul

Viitorul a pierdut luni seara un nou meci pe teren propriu în Liga 1.

Fără Mircea Rednic, demis după înfrângerea din restanța cu Poli Iași, constănțenii au înregistrat un nou rezultat dezamăgitor și vor avea un play-out complicat.

Echipa patronată de Gică Hagi a fost învinsă de Gaz Metan Mediaș, scor 0-2, în ultimul meci al sezonului regulat.

Oaspeții au marcat prin Larie, în minutul 28, cu o lovitură de cap după un corner, și Valente, în minutul 39, cu o finalizare la colțul lung.

13 este locul pe care Viitorul a încheiat sezonul regulat al Ligii 1, cu doar 31 de puncte strânse în 30 de etape.

De partea cealaltă, medieșenii termină pe 11, cu 33 de puncte.

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Dussaut - Matei, Gaztanaga, Ciobanu - Ganea, Tsoumou, Babunski.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Horj, Larie, Baco - Velisar, Deaconu, Alceus, Moura, Butean - Morar, Plumbuitu.

Arbitru: Florin Andrei.