Liga 1 | FCSB o învinge în prelungiri pe Chindia

FCSB s-a impus cu 1-0 în meciul cu Chindia Târgoviște din etapa a 11-a a Ligii 1.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Constantin Budescu în minutul 90+7, dintr-o lovitură de la 11 metri.

"Roș-albaștrii" au jucat mai bine de 80 de minute în superioritate numerică la Ploiești, după ce Kocic a văzut direct cartonașul roșu în minutul 8, pentru o intrare dură la Crețu.

Keșeru și compania au căutat cu disperare golul, dar acesta a venit abia la ultima fază a meciului.

Iacob a blocat cu mână în careu un șut al lui Olaru, iar arbitrul Lucian Rusandu a arătat punctul cu var. Un penalti ce a fost transformat cu ușurință de Budescu, aflat la primul gol de la revenire.

Cu acest succes, al patrulea consecutiv în Liga 1, FCSB urcă pe locul 2 în clasament, având acum 21 de puncte, la 6 puncte distanță de prima clasată, CFR Cluj, care are însă un meci mai puțin disputat.

CS Mioveni rămâne cu 11 puncte și se află pe locul 11.

Chindia Târgoviște: Căbuz - Căpușă, Celea, Iacob, Dinu - Dulca, Kocic - Popa, Șerban, Popadiuc - Florea.

FCSB: Vlad - Crețu, Vinicius, Miron, Radunovic - Ov.Popescu, Șut, Olaru - Cordea, Keșeru, Stoica.

Arbitru: Lucian Rusandu.