Liga 1: FCSB învinge la scor Astra Giurgiu

FCSB a învins Astra Giurgiu, scor 3-0, în etapa a 16-a din Liga 1.

Astra s-a așezat pe două linii și a încercat să dea lovitura pe contraatac, în timp ce FCSB a avut o posesie covârșitoare.

FCSB a fost aproape să deschidă scorul prin Florinel Coman, dar șutul său s-a dus în bară.

Astra a fost și ea periculoasă, însă Răduț a ratat incredibil din fața porții.

La pauză s-a intrat 0-0, iar FCSB a continuat să domine și partea secundă.

Totuși, ocaziile au fost mult mai puține, dar tabela a fost deblocată de Dennis Man în minutul 78, cu o lovitură de cap.

Apoi, în minutul 81, FCSB a plecat pe contraatac, iar Tănase a facut 2-0 cu un șut frumos.

Tănase a dus scorul la 3-0 în minutul 88, dintr-o pasă ideală a lui Octavian Popescu.

După acest rezultat, FCSB e pe primul loc, cu 37 de puncte, iar Astra este pe 12, cu 16 puncte.

Etapa următoare, FCSB va merge la Ovidiu pentru a întâlni Viitorul.