Liga 1: Egal la debutul lui Mircea Rednic pe banca celor de la Viitorul

Chindia Târgoviște și Viitorul Constanța au terminat la egalitate, scor 1-1, în ultima partidă a zilei de sâmbătă din Liga 1, în etapa cu numărul 13 din sezonul competițional 2020/2021.

Un meci care a prilejuit debutul lui Mircea Rednic pe banca oaspeților, oaspeți care au condus din minutul 14, gol marcat de fostul stelist Gabi Iancu, din centrarea lui Dussaut.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Liga 1: Sepsi face spectacol la Mediaș, victorie cu trei goluri superbe în deplasare

În minutul 36, portarul Cojocaru a avut o intervenție extrem de neglijentă în afara careului, în postura de ultim apărător, primind pe drept de la arbitrul Mladinovici cartonașul roșu.

Cu un om în plus, Daniel Florea a profitat în minutul 63, egalarea venind cumva meritat pe fondul de dominare al gazdelor.

Chindia nu a mai avut puterea de a marca și golul decisiv, iar rezultatul final a fost unul de egalitate. O remiză care le menține pe cele două pe locurile 8 și 6 în Liga 1, cu 16 și 17 puncte la activ.

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Fomba, Piţian, C.Dinu – Atanase, Raţă, Dumitrescu, Neguţ – D.Florea, D.Popa. Antrenor: Emil Săndoi.

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Ghiţă, Dobrosavlevici, De Nooijer – Ciobanu, Artean; Matei, Iancu, Măţan – Luckassen. Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitru: Horia Mladinovici.

Norvegia se distrează cu Croația și e ca și calificată în semifinalele Euro. Rezultatele și clasamentul din grupa României

Urcare impresionantă pentru Sorana Cîrstea după triumful de la Dubai. Cu ce sumă s-a ales la capătul primului trofeu după 4 ani

Bilanț negru în Italia: Are cele mai multe decese cauzate de noul coronavirus din Europa