Liga 1: Chindia ratează victoria în prelungiri

Chindia Târgoviște și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă în cadrul etapei a 23-a a Ligii 1.

Scorul meciului de la Buftea a fost deschis de gazde, prin Daniel Popa, în minutul 31, cu un șut sub bară.

Egalarea arădenilor a venit în prelungirile partidei, când Erico a înscris cu capul din apropiere.

În clasamentul Ligii 1, cele două echipe au câte 29 de puncte și ocupă locurile 7, respectiv 8.

Chindia: Aioani - Căpușă, Pițian, Iacob, Kocic - Diaz, Dulca, Rață, Dumitrașcu - Florea, Popa.

UTA: Iacob - Melinte, Erico, Benga, Shyakov - Antal, Roșu, Albu, Rusu - Roger, Petre.

Arbitru: Sorin Costreie.