Liga 1 | Chindia, învinsă la limită de FC Botoșani

FC Botoșani s-a impus cu 2-1 în deplasarea de la Chindia Târgoviște, din cadrul etapei a 5-a din play-out-ul Ligii 1.

Chamed a deschis scorul pentru gazde în minutul 41, însă la pauză s-a intrat la egalitate după ce Roman a punctat în ultimul minut al primei reprize.

Papa, cu golul său din minutul 66, a adus victoria moldovenilor.

În clasamentul din play-out-ul Ligii 1, FC Botoșani a urcat pe locul 2, cu 32 de puncte, în timp ce Chindia Târgoviște este pe poziția a șaptea, cu 22 de puncte.

Chindia Târgoviște: Moldovan - Butean, Pițian, Iacob, Dinu - Șerban, Dulca, Passaglia, Popadiuc - Chamed - Florea.

FC Botoșani: Pap - Braun, Florescu, Șeroni, Țigănașu - Papa, Dican, Haruț - Barbosa, Roman, Mailat.

Arbitru: Sorin Costreie.