Liga 1: CFR Cluj a zdrobit-o pe FC Argeș

CFR Cluj a câștigat fără emoții meciul cu FC Argeș, din etapa a 25-a a Ligii 1.

5-0 a fost scorul întâlnirii din Gruia, care a avut două penaltiuri, un autogol și o prestație horror a fundașului Luka Maric.

Apărătorul croat a făcut două penaltiuri în decurs de trei minute, iar apoi a marcat un autogol.

Deac, în minutele 35 și 38, a transformat loviturile de la 11 metri.

În minutul 49, Maric a împins mingea în propria poartă.

Pe tabela de marcaj și-au mai trecut numele Costache, în minutul 70, și Rondon, în minutul 77, cu un șut deviat.

54 de puncte are CFR Cluj, aflându-se la egalitate cu FCSB în fruntea clasamentului.

FC Argeș se află pe locul 9, cu 30 de puncte.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Deac, Bordeianu, Gîdea - Chipciu, Debeljuh, Costache.

FC Argeș: Greab - Togran, Maric, Turda, Mușat - Meza Colli, Șerban - Pablo, Palic, Dumitru - Drăghici.

Arbitru: Sebastian Colțescu.