Liga 1: CFR Cluj a câștigat fără emoții la Pitești

CFR Cluj s-a impus cu ușurință la Pitești, într-un meci din cadrul etapei a 10-a a Ligii 1.

Echipa antrenată de Dan Petrescu a câștigat cu 2-0, după două reușite ale lui Mario Rondon, în prima repriză.

Atacantul venezuelean a marcat în minutul 14, după o mare gafă a portarului Micle, și în minutul 23, în urma unei pase excelente a lui Pereira.

Cu această victorie, CFR Cluj ajunge la 21 de puncte și ocupă locul 3 în clasamentul Ligii 1, la trei puncte distanță de FCSB și Universitatea Craiova.

FC Argeș se află pe locul 14, cu 8 puncte.

FC Argeş: Micle - Matei, Leca, Deslandes, Muşat - Drăghici, Maric, Prepeliţă, Şerban - Meza Colli - Blejdea.

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Susic, Ciobotariu, Camora - Itu, Da Silva, Păun - Deac, Rondon, Pereira.

Arbitru: Horia Mladinovic.