Ladislau Boloni remizează cu Olympique Lyon

Metz, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a remizat duminică pe terenul lui Olympique Lyon, scor 1-1, în etapa a 11-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Golurile au venit târziu. Metz a înscris prima, prin Ablie Jallow, în minutul 77. Gazdele au egalat după şapte minute graţie lui Skelly Alvero. Metz a adunat 10 puncte şi este provizoriu pe locul 14. Echipa lui Boloni are doar două victorii în acest campionat, ambele obţinute în deplasare.

Lyon, cu un meci mai puţin disputat, fără nicio victorie în actualul sezon, are 4 puncte şi rămâne pe locul 18, ultimul. Precedentul meci al lui OL, cu Marseille, anulat din cauza unor incidente, se va juca pe 6 decembrie într-un loc care va fi stabilit ulterior.