Ion Crăciunescu a depistat o mare eroare de arbitraj la meciul FCSB - Sepsi

FCSB ar fi trebuit să joace ultimele 25 de minute ale întâlnirii cu Sepsi în inferioritate numerică, este de părere fostul mare arbitru român Ion Crăciunescu.

Ion Crăciunescu spune că Ovidiu Popescu ar fi trebuit să vadă cel de-al doilea cartonaș galben în minutul 66, la faza la care centralul Horațiu Feșnic a arătat punctul cu var.

Mijlocașul lui FCSB a încerc să degajeze balon, doar că l-a lovit pe Nicolae Păun în propriul careu.

"Trebuia o măsură disciplinară, adică cartonaș galben. În loc să dea în minge, dă în piciorul adversarului", a declarat Ion Crăciunescu la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Dacă ar fi primit cartonaș galben în minutul 66, Ovidiu Popescu ar fi fost eliminat deoarece mai încasese un avertisment în startul meciului.

Penaltiul primit de Sepsi în minutul 66 a fost ratat de Bogdan Mitrea.

1-1 a fost scorul meciului dintre FCSB și Sepsi, din cadrul etapei a 6-a a Ligii 1. Au marcat Tănase (min.57) pentru gazde, respectiv Aganovic (min.35) pentru oaspeți. În minutul 66, Bogdan Mitrea, de la Sepsi, a rattat o lovitură de la 11 metri.