Înfrângere categorică pentru Rapid în grupele Champions League

Rapid București a fost învinsă categoric în runda curentă a fazei grupelor din noua stagiune a Ligii Campionilor la handbal feminin, pe teren propriu, în Sala Polivalentă din București, în fața danezelor de la Ikast.

Giuleștencele au pierdut la scor această întâlnire de acasă, 27-35, neavând absolut nicio șansă.

De la pauză lucrurile au fost destul de clare, de fapt încă din minutul 6, când scorul era 4-0, iar fetele noastre păreau buimăcite de acest start reușit al nordicelor. Scandinavele s-au desprins rapid pe tabelă, iar la finalul primului mitan, scorul arăta un rușinos 20-11.

Partea secundă a fost una mai bună pentru noi, însă oricum nu s-a pus problema vreodată ca Ikast să piardă jocul din mână.

Este a doua înfrângere pentru Rapid în grupe, după cea de la debut cu Esbjerg, 30-28. Ikast are în schimb trei victorii consecutive.