Încă un pas greșit pentru Dinamo București în Liga II

Dinamo București a mai făcut un pas greșit în actuala ediție de Liga II, acolo unde a remizat în cea mai lungă deplasare din sezon.

Meciul s-a desfășurat cu cei de la Minaur Baia Mare, scor 1-1, asta după ce dinamoviștii au deschis scorul prin tânărul Bani, din penalti, în minutul 36. Pe finalul primului mitan, gazdele au egalat prin Ciocan, minutul 45 plus 1.

Este pentru Dinamo al doilea meci la rând fără înfrângere, după acel 1-0 din etapa trecută cu Unirea Slobozia. Dinamo este pe locul 14 în L2, cu 10 puncte, iar Minaur este 16 cu 9 lungimi. Băimărenii au oprit o serie de trei înfrângeri consecutive.

Elevii lui Ovidiu Burcă sunt acum la șase puncte de ultimul loc de play-off, 6, ocupat în prezent de FK Miercurea Ciuc.