Încă o înfrângere pentru Dinamo în Liga II

Dinamo București a fost învinsă din nou în liga secundă din România, acolo unde are un parcurs extrem de osciliant.

Gruparea în alb și roșu a fost învinsă duminică dimineața de către Gloria Buzău, scor 2-1, ajungând la a cincea înfrângere în acest sezon, din șapte partide disputate.

Culmea, Dinamo a început perfect cu gol în minutul 2 prin Giafer, însă a fost întoarsă de Buzău prin goluri marcate de Lopez și Gaitan, în minutele 24 și 79.

O fostă campioană a României a încasat 13 goluri de la Dinamo București

Buzăul, antrenat de profesorul Cristi Pustai, bate acum la porțile play-off-ului, fiind pe 7 cu 13 puncte, în timp ce Dinamo se afundă în subsolul clasamentului, fiind pe 16, cu doar 6 lungimi acumulate!

Tot duminică, au mai avut și alte trei partide din L2, Oțelul Galați a trecut de FC Brașov cu 2-1, iar Ripensia cu Miercurea Ciuc, plus Unirea Slobozia cu Poli Iași au terminat ambele la egalitate, cu același scor, 0-0.