Încă un meci mare făcut de Răzvan Marin pentru Cagliari

Mijlocașul român Răzvan Marin a mai făcut un meci bun în Italia, unde evoluează în Serie A pentru Cagliari.

El a oferit o pasă de gol în chiar primul minut al meciului disputat la Benevento, scor 3-1, acesta fiind un pas important pentru evitarea retrogradării.

Oamenii din Sardinia au deschis scorul prin Lykogiannis, prin pasa lui Marin, care ajunge astfel la al șaselea asisst din acest sezon. Celelalte două goluri au fost semnate de Pavolettti și Pedro.

Cagliari urcă astfel pe locul 16, cu 35 de puncte, și s-a îndepărtat la patru puncte de primul loc retrogradabil, ocupat chiar de rivala Benevento.

Benevento 1-3 Cagliari | Cagliari wins and moves away from the relegation places | Serie A TIM

Gruparea în alb-roșu-albastru e neînvinsă de cinci runde în Serie A, cu un bilanț de patru victorii și o remiză.

Răzvan Marin a evoluat până în minutul 88 al partidei din deplasarea de la Benevento.

Liga 1: Viitorul lui Hagi obține o victorie utilă cu FC Argeș, care o scapă de locurile de baraj