Încă un meci mare făcut de Nicușor Stanciu în China (Video)

Mijlocașul român Nicușor Stanciu face spectacol în China, acolo unde e legitimat la FC Wuhan Three Towns și acolo unde a mai reușit într-un meci un gol și o pasă de gol.

Fostul stelist de 29 de ani își continuă startul excelent de sezon din Asia. El are deja trei goluri marcate și patru pase decisive bifate în primele 6 etape din sezon.

Wuhan Three Towns a învins pe Hebei în etapa cu numărul 6, scor 5-0, iar Stanciu a marcat în minutul 35, cu un șut de la marginea careului. Iar la golul doi reușit de Ademilson, Stanciu a fost cel care a centrat decisiv în careu din corner.

Primul gol a fost reușit de Marcao în minutul 3. Jucătorul român a fost înlocuit în minutul 55 cu Sang. Pe final de meci a mai punctat Davidson o dublă, unul din penalti în minutul 72 și un alt gol din pasa lui Duan, în minutul 85.

Wuhan e lidera campionatului chinez cu 16 puncte, neînvinsă încă, cu doar un egal și 5 victorii.