Încă un meci cu scandal pentru Șumudică în Turcia: Cum arată penaltiul din care a luat gol în minutul 96 (Video)

Marius Șumudică a protestat vehement la finalul meciului terminat la egalitate, scor 1-1, de echipa sa, Gaziantep, contra lui Erzurum.

Antrenorul român a primit un cartonaș galben, nemulțumit de penaltiul din care a fost egalat, în minutul 90+6 al partidei de sâmbătă. Românul le-a cerut socoteală arbitrilor pe teren.

Din reluări se poate vedea că decizia arbitrului de centru este una cel puțin îndoielnică, chiar dacă în acest caz a fost consultat sistemul VAR:

Meciul s-a încheiat după 100 de minute de joc.

După acest rezultat, Gaziantep a urcat cel puțin temporar pe locul 2 în campionatul Turciei, după 15 etape.

Gaziantep are 28 de puncte, unul sub liderul Galatasaray, care are un meci mai puțin disputat.

Alin Toșca a fost integralist la Gaziantep în această partidă. În schimb, Alexandru Maxim nu a jucat, fiind suspendat pentru cumul de cartonașe.