Ilie Dumitrescu, despre mutarea de la FCSB care l-a surprins total: "Bravo, Mister"

Ilie Dumitrescu s-a arătat complet surprins de o mutare făcută la FCSB.

Roș-albaștrii au renunțat la Malcom Edjouma la pauza meciului cu FC Argeș și l-au introdus pe Valentin Crețu. La 9 minute după ce a fost urcat pe postul de mijlocaș dreapta, Deian Sorescu a reușit astfel să marcheze.

Ilie Dumitrescu s-a arătat complet surprins de această mutare și apoi l-a felicitat pe Gigi Becali.

”Gigi mută foarte bine la pauză. M-a surprins! Îl scoate pe Edjouma, unul dintre cei mai în formă jucători, intră Crețu, fundaș lateral, îl bagă pe Tavi la mijloc, lângă Olaru, Sorescu, în dreapta, o mutare foarte bună. În primele 10-15 minute, s-a văzut.

Nu cred că ne urmărește, dar consider că a mutat foarte bine. Renunți la unul dintre cei mai în formă jucători din linia de mijloc, a fost o inspirație, surprinzător. Poți să-l folosești pe Sorescu în alte poziții, adică mijlocaș stânga sau dreapta. Bravo, Mister, de acolo din sufragerie! A fost inspirat”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.

FCSB a câștigat meciul cu FC Argeș cu 2-1, golurile fiind marcate de Adrian Șut și Deian Sorescu.

FCSB este pe locul 3, cu 51 de puncte, două sub CFR Cluj (are un meci mai puțin) și șapte sub Farul.